לראות ולהרגיש את הטעם

צילום אוכל

כל תמונה מספרת סיפור

צילום אוכל מקצועי משתמש בטכניקות שונות כדי לגרום לאוכל שלכם להיראות מעורר תיאבון ומושך. משתמשים בו באביזרים, כגון פירות או ירקות, כדי להוסיף צבע ומרקם למנה שלך. ולפעמים נוטים להשתמש ברקע התואם את ערכת הצבעים של המנה עבור אפקט מעניין.

צילום אוכל דורש מיומנות עם הרבה סבלנות ויצירתיות על מנת לצלם את הצילום המושלם.

ישנם שני סוגים עיקריים של צילום אוכל, הראשון משמש למסעדות ובלוגרי אוכל בעוד השני נפוץ יותר במגזינים וספרי בישול. ההבדל העיקרי בין שני סוגי הצילום הללו הוא רמת הפירוט שיש לתפוס בכל תמונה. למשל, צלמים מקצועיים צריכים לקחת בחשבון תאורה, רקעים, קומפוזיציה, אביזרים וכדומה, בעוד שבלוגרי אוכל צריכים להתמקד רק בלכידת המנה עצמה ללא כל הסחות דעת.

הצלם צריך להתאים את הכל בדיוק לצילום, מתאורה ועד קומפוזיציה משום שצילום אוכל הוא לא רק לגרום לאוכל להיראות טעים, אלא גם ללכוד את המהות של המנה או המשקה. תפקידו של הצלם הוא לגרום לכם להרגיש את המנה או משקה בצבעים, המרקמים והטעמים שלה על ידי צילום תמונות יפות ומעוררות תיאבון כאחד.

צלמים מקצועיים עברו הכשרה בכדי ללכוד את הרגעים הללו ולעורר אותם לחיים במצלמה. הם יודעים איזה סוג של תאורה תפיק את התוצאות הטובות ביותר וכיצד להשתמש בעדשות שונות עבור צילומים שונים.

לסיכום:
בשביל לצלם אוכל צריך להשקיע המון מחשבה, הבנה של הצילום והמון טכניקה. צילום קולינרי הוא לא צילום של "פריים" מוכן מראש. צריך להבין מה אנחנו רוצים להוציא מהמנה הזאת ומה אנחנו רוצים להעביר למי שיראה את התמונה, התאורה הנכונה לכל מנה ולכל צילום, הסידור של המנה על השולחן ובצלחת וכל מה שמסביב. צילום קולינרי מקצועי דורש זמן, מחשבה, יצירתיות, טכניקה וידע.

לפרטים על חבילות
צילום במחירים מיוחדים
צרו איתי קשר עכשיו >>>